Tłumaczenia ustne konsekutywne

TŁUMACZENIA USTNE KONSEKUTYWNE

Tłumaczenia ustne konsekutywne wykorzystywane są m.in podczas:

icon
spotkań biznesowych
icon
spotkań dyplomatycznych
icon
szkoleń branżowych
icon
międzynarodowych rozmów telefonicznych
tłumaczenie ustne konsekutywne

Tłumaczenia ustne konsekutywne to tłumaczenia wykonywane w pełnej interakcji tłumacz-mówca. Tłumacz kolejno przekłada wypowiedzi mówcy dla grupy słuchaczy, po zakończeniu wypowiedzi mówcy, co wymaga doskonałej pamięci oraz zdolności szybkiej analizy i interpretacji treści.

Tłumaczenie konsekutywne stosuje się najczęściej podczas międzynarodowych spotkań handlowych, obrad firm, szkoleń i warsztatów w niewielkich grupach. Tłumacz znajduje się obok mówcy, słucha jego wypowiedzi, a po jej zakończeniu odtwarza ją w innym języku. Zaletą jest możliwość zadawania pytań mówcy za pośrednictwem tłumacza. Przy tłumaczeniu w terenie lub dla szerszego grona odbiorców używa się przenośnego sprzętu nagłaśniającego oraz słuchawek.

TŁUMACZENIA USTNE KONSEKUTYWNE PRZYSIĘGŁE

Tłumaczenia ustne przysięgłe wykorzystywane są m.in. podczas:

icon
aktów notarialnych

zawieranie umów spółek, sprzedaż/zakup nieruchomości, itp.

icon
zawierania ślubu cywilnego
icon
składania zeznań na policji, w sądzie, w prokuraturze
icon
na walnych zgromadzeniach zarządu, akcjonriuszy
tłumaczenie ustne konsekutywne przysięgłe

Jest to rodzaj tłumaczeń wykonywanych najczęściej w kancelariach notarialnych lub przed urzędami, sądami czy instytuacjami państwowymi wymagającymi uwierzytelnionego poświadczenia treści oryginalnej z tłumaczoną.

Odbywają się najczęściej podczas czynności urzędowych gdzie uczestnikami są osoby różnych narodowości, np. na ślubach, podczas czynności notarialnych i rozpraw sądowych oraz przesłuchań policyjnych. Wykonywane tylko przez tłumaczy wpisanych na listę tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości.

WORDit zapewnia poufność wszelkich tłumaczonych tekstów oraz wypowiedzi. Nasi specjaliści są gotowi przyjąć zlecenie na tłumaczenie ustne przysięgłe nawet na termin wyznaczony tego samego dnia.

Specjalizujemy się w tłumaczeniach

W ramach naszych usług mieszczą się tłumaczenia w niemal wszystkich kombinacjach językowych i w najrozmaitszych specjalizacjach branżowych. Dobór zespołu wykonawców uzależniamy nie tylko od języka, ale także od tematyki tekstu czy spotkania. Wiemy jak ważne jest, aby osoba która zajmuje się przekładem nie tylko perfekcyjnie znała dany język obcy, ale też miała niezbędną wiedzę z danej branży.